Sayfa Yükleniyor.
Lütfen Bekleyin...
info@wifiadana.com (0507) 524 95 58

Hizmetlerimiz

Web Tasarım Hizmeti

Teknolojiye paralel olarak hızla ilerleyen İnternet,bugün geniş kitleler tarafından kullanılan en önemli iletişim araçları ,kurumların ve firmaların ürünlerini pazarlayabilecekleri çok büyük ve aynı zamanda maliyeti çok düşük bir pazardır.Bu pazardan faydalana bilmek için tek gerekli olan bir web sitesi sahibiolmaktır.
WEB SİTENİZ VARSA ;
1- İşletmeniz için Olumlu bir imaj sağlar.
2- İşletmeniz hakkında bilgi almak isteyen kişileri, görsel sunularla cezbeder.
3- Sanal ortamda açmış olduğunuz bir show room veya şube olarak çalışır.
4- 24 saat boyunca nettisiz ulaşım imkânı.
5- Yeni müşteriler edinme veya aracıları ortadan kaldırarak direk müşteriye ulaşma.
6- Direk Rezervasyon, Sipariş ve Satış yapma şansı doğurur.
7- Tur Operatörlerine, Satış Bürolarına veya Müşterilerinize; Posta ile Broşür yollama zAhmeti ve maliyetini minimuma indirir.
8- Tesisinizde yapacağınız tüm değişiklikleri anında bütün dünyaya duyurma şansı sağlar.
9- En düşük maliyetli tanıtım aracıdır.Bu alana orijinal içerik yazılacaktır

Kablosuz Cözüm Hizmeti

Kablosuz ağ uygulamaları sayesinde işinizi ofis dışına taşıma imkânı bulacaksınız. wifiAdana kablosuz ağ çözümleri ile işinizi ofisten konferans salonuna, depo katına, arabaya, eve, havaalanına, otele ve kafeteryaya taşıyabileceksiniz. Bu özgürlükten faydalanmak için işletmeler, çalışanları, müşterileri ve iş ortaklarıyla iletişimlerini kesmemek için kablosuz ağ teknolojilerini edinmelidir.

Kablosuz yerel ağ (WLAN), bilgisayarlarınızı teller veya kablolar olmadan bağlamanıza imkân tanır. Konferans salonundayken sunucudan bir belge almanız mı gerekiyor? Deponuzdan envanter sisteminize erişmeniz mi gerekiyor? Kablosuz ağ, belirli bir alan içindeki mobil cihazların bağlanmasını ve iletişim kurmasını sağlamak için radyo dalgalarını kullanarak bunu kolaylaştırır.

Kablosuz ağların kısa ve uzun vadeli yararları şunlardır:

Kolaylık: Günümüzde tüm dizüstü bilgisayarlarda ve çoğu cep telefonunda, bir kablosuz LAN’ye doğrudan bağlanmak için gereken WiFi teknolojisi bulunmaktadır. Çalışanlar, kapsama alanınızdaki herhangi bir yerden ağ kaynaklarınıza güvenilir bir şekilde erişebilir. Kapsama alanı genellikle sizin tesisinizdir, yalnız birden fazla binayı içerecek şekilde genişletilebilir.

Mobilite: Çalışanlar, masalarında olmadıklarında dahi ağınıza bağlı kalabilir. Toplantıdakiler belgelere ve uygulamalara erişebilir. Satış bölümündekiler, herhangi bir yerden ağdaki önemli bilgileri kontrol edebilir.

Verimlilik: Bilgilere ve şirketinizin önemli uygulamalarına erişim, çalışanlarınızın işlerini yapmalarına yardımcı olur ve işbirliğini özendirir. Ziyaretçiler için (örneğin müşteriler, yükleniciler veya satıcılar) internet ve iş verilerine güvenilir konuk erişimi sağlanabilir.

Kurulum kolaylığı: Bir yerden fiziksel olarak kablolar geçirmeniz gerekmediğinde, kurulum hem hızlı hem de düşük maliyetli olur. Kablosuz LAN’ler de ağ bağlantısını, depo veya üretim katı gibi ulaşılması zor yerlere kolayca ulaştırır.

Ölçeklenebilirlik: İş hakkında işlemleriniz büyüdükçe, ağınızı hızla genişletmeniz gerekebilir. Kablosuz ağlar, genellikle mevcut ekipmanla genişleyebilir; bununla birlikte, kablolu bir ağ için ek kablolar gerekebilir.

Güvenlik: Kablosuz ağınızın etkin olmasında erişimin denetlenmesi ve yönetilmesi önem taşır. WiFi teknolojisindeki gelişmeler, verilerinize yalnızca izin verdiğiniz kişilerin kolayca erişmesini sağlayacak, güçlü güvenlik korumaları sağlamaktadır.

Güvenli ve korumalı bir ağ yapısı için WifiAdana.com sizlere hizmet vermektedir.

Barındırma Hizmeti

Hosting veya Barındırma, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır.

İnternette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet omurgasına çok hızlı bağlantısı olan, yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istediği dosyaların saklanması gerekir. Web siteye ait dosyaları saklayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bu bilgisayarlara internet sunucusu (internet server), buveri saklama ve yayınlama işlemine de internet hosting denir.

Web hosting işini yapan yüzlerce firma ve her firmanın uygun olabilecek farklı boyutlardaki hosting paketleri vardır.

Fiyatı ve performansı etkileyasli hosting özellikleri:

Hosting Depolama Alanı
Bant Genişliği Giriş ve Çıkış Trafiği
Sunucu İşletim Sistemi Tipi (Windows, Linux, Unix, Centos, Redhat, FreeBSD)
Veri Tabanı Desteği (MySQL, MSSQL, Access, ...)
Admin Paneli (Plesk, cPanel, Entrenix, ...)
SSL Desteği Güvenlik Sertifikası (VeriSign, Thawte, Comodo,...)
Server Side Scripts (ASP.NET, ASP, PHP, ...)

Barındırma Türleri

Shared Hosting / Paylaşımlı
Paylaşımlı hosting adıda kullanılmaktadır, bu tür sistemlerde tek bir sunucu üzerinde, sunucunun bant genişliği ve fiziksel gücüne göre fazla sayıda hosting barındırılabilir, sözgelimi ortalama bir ev bilgisayarından oluşturulacak bir sunucu 100 adet Linux hosting barındırılabilirken markalı ve sunucu olarak üretilmiş özel makinalarda sitelerin standart ve yüksek yoğunluklu olmadığını düşünürsek 1000`den çok hosting hesabı açılabilir.

Co-Location / Sunucu Bulundurma
Bu hizmette hizmeti sunucu bant genişliği ya da trafik, eğer varsa elektrik ücreti eğer talep ediliyorsa kurulum ücreti olarak temin edersiniz, kurulacak uygulama ve lisansların da ücretleri anlaşmaya bağlı olarak sizin karşılamanız gereken ücretlerdir, bunun dışında fiziksel olarak sunucuyu çalışır durumda data centera teslim etmek durumundasınız.

Reseller / Bayi
Shared hosting / Ortaklaşa sunucularda da bu hizmet sunulabilir, esasen aldığınız hosting paketi bayi paketi ya da reseller adı altında bulunmakta ve yukarıda yazdığımız paylaşımlı hosting sunucularında kullanılmaktadır, burada tek fark size ait bir limit dahilinde bir den çok hosting hesabını kendi panelinizden kendi kendinize açabilmenizdir.

Dedicated Hosting / Kiralık Sunucu
Bu hizmette talep ettiğiniz sunucu anlaşmanıza bağlı olarak sizin adınıza temin edilir, bazı firmalar bu hizmetin anlaşmasını sözleşme bitiminde sunucunun size ait olacağı tahüdünü verebilirler, normal şartlarda fiziksel makinanın ortalama maliyetini ve buna bağlı olarak bant genişliği ve elektrik ücretini ayrıca ödersiniz.

Hotspot Hizmetleri

Hotspot (Wi-Fi)

Hotspotlar halka açık yerlerde kablosuz internet ya da ağ hizmetlerinin sağlandığı yerel alanlardır. Hotspotlar bina içleri, kampüs alanları, kurumsal kuruluş kullanım alanları ile sınırlı alanlar için geçerlidir. Mobil bilgisayar kullanıcıları tarafından ziyaret edilen tüm alanlar Hotspot uygulama alanları olarak görülebilir.

Uygulama Alanları

Otel lobileri, barları, lokantaları, otel toplantı salonları, otel odaları, havaalanı bekleme salonları, konferans salonları, restoranlar, fuar alanları, konferans merkezleri, tren İstasyonları, bekleme salonları

Kimler Hotspot Yapabilirler?

Kurumsal Yönetim Servis Sağlayıcılar (Yerleşim siteleri, iş merkezleri gibi çoklu abonesi olan yerlerde haberleşme, interaktif TV ya da Internet hizmetleri sağlayan Bilgi-İletişim teknoloji firmaları) Kurumsal müşterilerine rakiplerinden farklı servisler sunabilmek isteyen kuruluşlar Katma değerli Geniş Bant internet erişimi sağlamak isteyen teşebbüsler

Uygulayıcı Beklentileri

Uygulayıcı firma veya işletme ilk önce Katma Değeri olan bir servis sunmak ister. Uygulamanın benzer ancak teknolojisi farklı sistem uygulamalarına göre düşük maliyetli bir uygulama olması, bakım ve yönetiminin kolaylığı, müşteriye verilecek teknik desteğin az olması, mevcut doğrulama (authentication) ve ücretlendirme sunucularının kullanılması ve gelişmekte olan standartlara uyumlu olması, uygulayıcı işletmenin temel beklentileri olarak özetlenebilir.

Kullanıcı Beklentileri

Sistem kullanıcıları, mevcut sistemin kullanım kolaylığını ön planda tutmak, donanımdan, İşletim sisteminden bağımsız ve Browser ayarlarını değiştirmeyeceği bir servis ister. Ayrıca kullanıcı, haklarının korunduğu, ileri düzeyde güvenlik önlemleri alınmış bir bağlantı üzerinden, uygulamalarını çalıştırmak ister.

Tek başına hotspot olarak kullanılabilen cihazlar da mevcuttur, dilerseniz ilave wireless dağıtıcılar olmadanda bir ağa bağlı bilgisayarları hotspot üzerinden kullandırabilirsiniz.